Меню Закрыть

Нужна ли экспертная оценка земельного участка при дарении или наследстве?

Ответы на вопросы связанные с оформлением документов на землю и недвижимостьНужна ли экспертная оценка земельного участка при дарении или наследстве?
0 +1 -1
Аноним спросил 4 года назад
1 ответ
0 +1 -1
Адвайс сервис Админ. ответил 9 месяцев назад

— согласно ст.13 Закона Украины про оценку земель (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1378-15) для дарения и наследства делается нормативно денежная оценка, и в этом случае поскольку налог не платится экспертная денежная оценка не делается. Согласно ст. 164, 172 Налогового кодекса Украины (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2755-17), если одаряемый или наследник имеет не первую степень родства с умершим или дарителем, делается не только нормативно денежная оценка, а и экспертная оценка земельного участка, поскольку в этом случае платится налог
«164.2.3. доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, зокрема інтелектуальної (промислової) власності, та прирівняні до них права, доходи у вигляді сум авторської винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об’єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права (далі — роялті), у тому числі отримані спадкоємцями власника такого нематеріального активу;»
«172.3. Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.»

Поделиться:
  •  
  •  
  •